O firme

Firma MASIM je špecialista na tepelnú izoláciu a komplexné celoplošné vyspádovanie plochých striech polystyrénbetónom.

Zabezpečuje aj predaj polystyrénu a komponentov pre zatepľovanie.

Firma MASIM na slovenskom trhu podniká od mája 2009. Pracovníci firmy majú 15 ročné skúsenosti s tepelnou izoláciou a spádovaním plochých striech polystyrénbetónom z predchádzajúceho zamestnania. Vďaka dlhoročnej skúsenosti ponúka technickú profesionalitu, schopnosť realizovať požiadavky zákazníkov vo vysokej kvalite a v dohodnutých termínoch. Zabezpečí kompletnú realizáciu POLYSTYRÉNBETÓNU na profesionálnej úrovni vďaka vysokej odbornosti a zručnosti zamestnancov a kvalifikovanému vedeniu firmy.

Realizácia polystyrénbetónu je vykonávaná špeciálnym strojom s objemom 500 l. Transport zmesi až do výšky 12 poschodí (cca 36 m) je zabezpečený šnekovým čerpadlom, ktoré tlačí zmes na aplikačnú plochu tlakovými hadicami.

POLYSTYRÉNBETÓN je ľahký betón, ktorý je zmesou polystyrénovej drviny, cementu, špeciálnej prísady a vody.

 

.

Použitie Polystyrénbetónu

 Ako tepelná izolácia plochých striech s možnosťou podkladovej vrstvy z penového polystyrénu EPS, ktorým sa zlepší konečný tepelný odpor.

Dá sa aplikovať v spádoch aj v rovine. Ako hydroizolácia sa používa klasická lepenka, ktorá sa priamo natavuje na polystyrénbetón. Práce je možné realizovať na zhotovovanie spádových vrstiev striech aj vyrovnávacích vrstiev šikmých striech so sklonom neprevyšujúcim 15% opatrených krytinou s trapézovým alebo vlnitým prierezom.

Ako podlahová tepelná izolácia obytných, aj neobytných podkroví. Realizácia je možná aj na staršie domy so škvárovým zásypom.

Ako tepelná izolácia podláh, slúži aj ako výplňová vrstva podláh.
Výhody:

  • tepelnoizolačná vlastnosť
  • súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,090 [W.m-1.K-1]
  • nízka objemová hmotnosť (po vyzretí 350 kg/m3).
  • rýchlosť realizácie ( denne 15 – 20 m3)
  • pevnosť v tlaku 0,90 [MPa]
.